Aktualności

Opole Lub.: Usłyszy nie tylko zarzut kradzieży, ale i kierowania zaprzęgiem z 3 promilami

Data publikacji 27.09.2016

Policjanci poniatowskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o kradzieży dziecięcego rowerku oraz dwóch par bucików, które zostały skradzione z terenu prywatnej posesji. Trop za skradzionym mieniem zaprowadził policjantów do lasu. Tam zastali zaprzęg konny i dwóch mężczyzn z poszukiwanym łupem. Jak się okazało, w dodatku jeden z nich – 39-latek odpowie nie tylko za kradzież, ale i kierowanie zaprzęgiem konnym, gdyż miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj około 16.30 mieszkanka Sewerynówki zgłosiła policjantom kradzież rowerka należącego do jej synka oraz dwóch par dziecięcych kaloszy. Skierowani na miejsce policjanci udali się w pogoń za sprawcami. Trop zaprowadził ich do pobliskiego lasu. Tam napotkali zaprzęg konny, przy którym leżał rowerek oraz dziecięce buciki. Nieopodal wozu znajdowali się dwaj poszukiwani przez policjantów mężczyźni.

Podczas rozmowy z policjantami obydwaj upierali się, że zarówno buciki jak i rowerek należą do dzieci ich kolegi. Policjanci okazali odnalezione przedmioty zgłaszającej, która natychmiast rozpoznała swoją własność.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 39 – latek – oprócz kradzieży – ma na sumieniu także inne przewinienia. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u niego ponad 3 promile. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia policjantów, 39 – latek odpowie zarówno za kradzież jak również za kierowanie zaprzęgiem konnym w stanie nietrzeźwości. 

 

 

Powrót na górę strony