Aktualności

Opole Lub.: Rowerzysta wjechał pod ciężarówkę

Data publikacji 23.09.2016

Kierujący rowerem 41–latek nagle wyjechał z drogi gruntowej na jezdnię i wjechał wprost pod koła ciężarowego mana. Mężczyzna ciężko ranny został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Uściąż. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący manem 59–latek jechał w kierunku Opola Lubelskiego. Niespodziewanie, z drogi gruntowej biegnącej po prawej stronie jezdni wyjechał mu wprost pod koła rowerzysta. Pomimo gwałtownego hamowania nie udało się 59–latkowi uniknąć zderzenia z rowerem. Mężczyzna natychmiast wezwał pogotowie. Nieprzytomny cyklista z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala.

Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący ciężarówką był trzeźwy. Policjanci ustalają przyczynę gwałtownego zachowania się 41–letniego rowerzysty. Stan jego trzeźwości pozwoli wkrótce określić badanie krwi.

O godzinie 19:30 w Głodnie (gm. Łaziska) doszło do kolejnego groźnego zdarzenia drogowego. Kierujący motorowerem 48–latek podczas wymijana ciągnika rolniczego wjechał pod dopiętą do pojazdu przyczepę. Mężczyzna doznał złamania nogi oraz urazu głowy i przebywa w szpitalu.

Policjanci apelują o ostrożną i odpowiedzialną jazdę. Jesienne dni sprzyjają obniżeniu zdolności koncentracji a deszczowa, pochmurna aura powoduje spowolnienie naszych reakcji na drodze. Należy ograniczyć prędkość i skupić się na sytuacji na drodze.

E.Ż. 

Powrót na górę strony