Aktualności

Łęczna: Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 23.09.2016

Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż dla 66 - letniego mieszkańca Łęcznej kierującego pojazdem marki VW. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został ujęty w miejscowości Puchaczów przez kierującego pojazdem marki Reanult. Mężczyzna uniemożliwił mu dalszą jazdę po czym przekazał w ręce policjantów. Zgodnie z obowiązującym prawem kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 18.00 w miejscowości Puchaczów. Dyżurny łęczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez obywatela nietrzeźwego kierującego. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci.

Jak się okazało 35 - letni kierujący pojazdem marki Renaul Master zauważył jadący środkiem drogi samochód marki VW. Mężczyzna bez chwili zawahania natychmiast zatrzymał pojazd. Podbiegł do kierującego, zabrał kluczyli uniemożliwiając mu dalszą jazdę, po czym przekazał w ręce policjantów z łęczyńskiej drogówki.

Kierującym vw okazał się 66 – letni mieszkaniec Łęcznej. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Wkrótce nieodpowiedzialny kierujący za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

M.K.

Powrót na górę strony