Aktualności

Lublin: Odpowie za włamania do aut i kradzieże

Data publikacji 23.09.2016

Za kradzież pojazdu i włamania do samochodów odpowie 18-letni mieszkaniec pow. krasnostawskiego. Młodzieniec został zatrzymany do przestępstw, jakie miały miejsce na początku września w rejonie ul. Elektrycznej. W jednym z lombardów policjanci znaleźli skradzione z pojazdów elektronarzędzia.

Do zatrzymania 18-latka doszło dzięki operacyjnym ustaleniom policjantów zajmujących się walką   z przestępczością przeciwko mieniu w KMP w Lublinie.      Z przyjętych zgłoszeń na początku września wynikało, że sprawca włamał się do kilku pojazdów zaparkowanych w rejonie ul. Elektrycznej. Z jednego skradł nośniki pamięci, słuchawki do telefonu, czy karty pamięci. Z kolei ze skody, do której się włamał, zabrał kluczyki do volkswagena, a następnie znalazł go zaparkowanego nieopodal  i  go  ukradł.

W trakcie zatrzymania policjanci znaleźli przy 18-latku część skradzionych przedmiotów. Podczas przeszukania jednego z lombardów mundurowi ujawnili pochodzące z włamań do aut przedmioty, jak np. szlifierka kątowa, wkrętarka, radioodtwarzacze samochodowe.

 

AK

Powrót na górę strony