Aktualności

Opole Lub.: Ukradli lodówkę na piwo i wstawili do stodoły

Data publikacji 20.09.2016

Niedługo cieszyli się skradzioną lodówką na piwo dwaj mieszkańcy gminy Opole Lubelskie. Dzielnicowi opolskiej policji zatrzymali 40-latka oraz jego 54–letniego kompana niedługo po tym, jak sprawcy skradli urządzenie spod sklepu i ukryli w należącej do jednego z nich stodole. Grozi im teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 14.00 dyżurny opolskiej policji został powiadomiony o kradzieży lodówki na piwo stojącej przed sklepem w Pusznie Skokowskim.

Dzięki intensywnym działaniom dzielnicowych opolskiej jednostki udało się ustalić, że sprawcą kradzieży mogą być dwaj mieszkańcy gminy Opole Lubelskie w wieku 40 i 54-lat. Podczas przeszukania posesji należącej do jednego z nich, policjanci ujawnili w stodole skradzioną lodówkę. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyźni przyznali, że chcieli rozmontować urządzenie i sprzedać je na złom.

Obydwaj mieszkańcy gminy Opole Lubelskie przyznali się do kradzieży lodówki i usłyszeli już zarzuty. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

E.Ż.

Powrót na górę strony