Aktualności

KWP: st. asp. Krzysztof Chawryło z KMP w Lublinie najlepszym policjantem ruchu drogowego 2016 na Lubelszczyźnie.

Data publikacji 06.09.2016

Już po raz 29 funkcjonariusze drogówki lubelskiego garnizonu wzięli udział w zawodach o tytuł najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego. 21 funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych zmierzyło się w sześciu konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i praktyczne umiejętności. Najlepszy okazał się st. asp. Krzysztof Chawryło z KMP w Lublinie, który weźmie udział w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w dniach 19-23 września w Białymstoku.

W tym roku to już 29 edycja tego konkursu.  Jego głównym  celem jest podniesienie wiedzy i praktycznych umiejętności funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach, sprawniejsza obsługa zdarzeń drogowych, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do wojewódzkich eliminacji przystąpiło 21 funkcjonariuszy reprezentujących komendy miejskie i powiatowe naszego garnizonu.

Konkurs składał się z sześciu konkurencji.   Pierwszego dnia policjanci przystąpili do rozwiązywania testów sprawdzających ich poziom wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym, karnego i wykroczeń. Następnie prezentowali swoje umiejętności strzeleckie.

 Z kolei na jednym z lubelskich skrzyżowań komisja sprawdzała ich umiejętności  ręcznej regulacji ruchem. 

Dzisiaj, w drugi dzień zawodów, policjanci musieli wykazać się sprawnością podczas dwóch konkurencji: jazdy motocyklem i samochodem po wyznaczonym torze. Ostatnią konkurencją było zaś udzielanie  pierwszej pomocy ofiarom wypadków.

Dzisiaj po południu poznaliśmy wyniki konkursu. Lista laureatów odczytana została podczas uroczystego zakończenia, które odbyło się na Sali Konferencyjnej KWP w Lublinie.

W uroczystości podsumowującej wojewódzkie eliminacje konkursu Policjant Ruchu Drogowego 2016 udział wzięli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Robert Szewc, Dyrektor Oddziału Totalizatora Sportowego w Lublinie – Edward Sidoruk, Prezes Zarządu Okręgowego PZMoT w Lublinie - Waldemar Czerniak, Prezes Zarządu PZMoT Okręgowego Zespołu Działalności Gospodarczej – Dariusz Woźniak, Dyrektor Agencji Allianz – Marcin Sokołowski, Dyrektor Oddziału Regionalnego w Lublinie PZU Życie S.A. – Jacek Weremczuk, Dyrektor WORD w Białej Podlaskiej – Krzysztof Tymoszuk, Dyrektor WORD w Chełmie – Sławomir Niepogoda, naczelnicy Wydziałów Ruchu Drogowego komend miejskich i powiatowych oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego - asp. szt. Mariusz Jaworski.

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu, a tym samym tytuł Policjanta Ruchu Drogowego 2016, otrzymał st. asp.  Krzysztof Chawryło z KMP w Lublinie uzyskując najwyższą liczbę punktów w klasyfikacji. Policjant został także wyróżniony pucharami w konkurencji "kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu"  oraz "jazda sprawnościowa motocyklem.

Drugie miejsce zajął asp. Grzegorz Kisiel z KMP w Białej Podlaskiej,  natomiast trzecie miejsce wywalczył  st. sierż. Daniel Karwatiuk z KPP we Włodawie.

 Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody i puchary Komenda Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Wręczył je Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Robert Szewc oraz zaproszeni goście - fundatorzy nagród.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy.  Laureat I miejsca weźmie udział  w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w dniach 19-23 września  w Białymstoku.

A.K.

 

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.87 MB)

Powrót na górę strony