Aktualności

Ryki: Strzelali z wiatrówki do jadącego samochodu

Data publikacji 15.08.2016

Ryccy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch 32-latków, którzy strzelali z wiatrówki do pojazdu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Sprawcy mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafili do policyjnego aresztu. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

   Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 7.00 w miejscowości Przykwa gmina Kłoczew. Patrolujący okolice policjanci zostali powiadomienie przez mieszkańca województwa mazowieckiego, że do jego pojazdu ktoś strzelał, prawdopodobnie z wiatrówki. Pojazdem poruszało się kilka osób na szczęście nikomu nic się nie stało. Ucierpiała tylko karoseria pojazdu.

    Pokrzywdzony wskazał policjantom kierunek, z którego padł strzał. Funkcjonariusze ustalili, że strzał padł z posesji  nieopodal miejsca zdarzenia. Było na niej  dwóch mężczyzn. Okazali się nimi 32-letni mieszkańcy powiatu ryckiego. Jeden z nich trzymał w ręku wiatrówkę.

    32-latkoiwe trafili do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu ich stanu trzeźwości okazało się, że są nietrzeźwi. Mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja ostrzega, że zarówno broń pneumatyczna, jak i inne przypominające broń urządzenia niebezpieczne dla życia lub zdrowia powinny być używane rozsądnie oraz zgodnie z obowiązującym prawem. Wszelkie przypadki użycia przedmiotów przypominających broń oraz broni pneumatycznej w sposób, który może kogokolwiek narazić na utratę życia, zdrowia lub mienia niesie za sobą odpowiedzialność karną.

J.W.

Powrót na górę strony