Aktualności

Tomaszów Lub.: Zatrzymani za włamania

Data publikacji 13.08.2016

40 butelek wody kolońskiej, maszynki do golenia i art. spożywcze to towar, skradziony przez 21-letniego mieszkańca gm. Werbkowice i 15-letniego mieszkańca Tomaszowa Lub. Młodzi włamywacze dostali się do sklepu spożywczego na osiedlu domków jednorodzinnych, a kilka godzin później włamali się do zakładu fryzjerskiego. Obaj wpadli w ręce policjantów w kilka godzin po włamaniach.

    W nocy 11 sierpnia dwóch młodych mężczyzn dokonało kradzieży włamaniem. Pierwszy raz włamali się do sklepu spożywczego na osiedlu domków jednorodzinnych. Wybijając szybę w drzwiach jeden wszedł do środka i podawał koledze artykuły spożywcze, który stał na zewnątrz. W ten sposób narazili właściciela klepu na straty w kwocie  blisko 500 zł.

   Widocznie było im mało bo kilka godzin później włamali się do zakładu fryzjerskiego skąd zabrali  miedzy innymi maszynki do golenia, brzytwy i 40 butelek wody kolońskiej. W tym wypadku wartość strat to 4 tys. zł. Tutaj też weszli przez wybitą szybę w drzwiach wejściowych.

    Dzięki współpracy policjantów operacyjnych i patrolówki naszej komendy w kilka godzin po kradzieży z włamaniem zostali zatrzymani razem z częścią skradzionych rzeczy, które mieli schowane w torbie. To dwaj młodzi ludzie, 21-letni mieszkaniec gm. Werbkowice i niespełna 15-letni  tomaszowianin. Starszemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności a młodszym odpowie przed Sądem dla nieletnich.

A.G.

Powrót na górę strony