Aktualności

Tomaszów Lub.: Podziękowania za obywatelskie ujęcie

Data publikacji 04.08.2016

Czujnością i godną naśladowania postawą wykazali się dwaj młodzi mieszkańcy Tomaszowa, którzy zwrócili uwagę na podejrzanie jadący samochód. Jadąc za volkswagenem uniemożliwili jego kierowcy dalszą jazdę. Jak się okazało przeczucie ich nie myliło, siedzący za kierownicą 23- letni mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

   Do zdarzenia doszło na początku tygodnia, wieczorem na ulicy Rolniczej w Tomaszowie Lubelskim. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że dwaj mieszkańcy naszego miasta zwrócili uwagę na podejrzanie jadący samochód marki Volkswagen. Udali się za tym pojazdem. Gdy kilkaset metrów dalej skręcił w osiedle uniemożliwili jego dalszą jazdę. Kierującym okazał się 23- letni mieszkaniec gm. Ulhówek. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Powiedział policjantom, że po pracy wypił z kolegą „flaszeczkę” i chciał podjechać na parking, z którego ktoś miał go zabrać do domu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

   Dzisiaj Za-ca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim podkom. Szymon Mroczek wręczył mężczyznom dyplom wyrażając tym samym podziękowanie i wyrazy uznania.  Bez wątpliwości ich wzorowa postawa obywatelska pomogła w działaniach tomaszowskiej policji oraz doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Komendant przyznał, że postawa mężczyzn świadczy o wsparciu, jakie społeczeństwo niesie nam w codziennej służbie. Jednocześnie wyraził nadzieję, że takie zachowanie  będzie wzorem do naśladowania dla innych.

    Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

A.G.

Powrót na górę strony