Aktualności

Puławy: Z trzema promilami i rocznym dzieckiem na ręku

Data publikacji 02.08.2016

Wczoraj wieczorem policjanci zatrzymali w areszcie 33-letnią mieszkankę gm. Wąwolnica. Kobieta mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu opiekowała się swoim rocznym dzieckiem. Chłopiec był zaniedbany i trafił pod opiekę lekarzy. Policjanci sprawdzają, czy kobieta swoim zachowaniem nie naraziła swojego dziecka na utratę zdrowia bądź życia. O sprawie powiadomiony został również Sąd Rodzinny.

    Wczoraj dyżurny puławskiej Policji został poinformowany, że pod jednym ze sklepów w gm. Wąwolnica nietrzeźwa kobieta  opiekuje się małym dzieckiem. Skierowany na miejsce patrol z Nałęczowa zastał przy sklepie matkę z dzieckiem na ręku. Roczny chłopczyk był bardzo zaniedbany. Od matki czuć było silną woń alkoholu, miała bełkotliwą mowę i problemy z utrzymaniem równowagi. Mundurowym powiedziała, że wypiła tylko jedno piwo. Po  zbadaniu jej trzeźwości okazało się, że w organizmie ma blisko 3 promile alkoholu.

   33 latka, mieszkanka gm. Wąwolnica trafiła do policyjnego aresztu, a rocznym chłopcem  zaopiekowali się lekarze. Dziecko, z uwagi na fakt, że nie miał się nim, kto zaopiekować pozostało w szpitalu. Policjanci sprawdzają, czy kobieta swoim zachowaniem nie naraziła swojego dziecka na utratę zdrowia bądź życia. O sprawie powiadomiony został również Sąd Rodzinny. Jeśli kobieta usłyszy zarzuty grozić może jej do 5 lat więzienia.

MK

 

Powrót na górę strony