Aktualności

Opole Lub.: Ukradł klucz i włamał się do domu znajomej!

Data publikacji 02.08.2016

Policjanci z Komisariatu Policji w Poniatowej ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem. 61-letni mieszkaniec gminy podpatrzył miejsce przechowywania przez znajomą kluczy od mieszkania. Sprawca otworzył drzwi i wyniósł elektronarzędzia, dekoder i antenę telewizyjną.

   Mężczyzna dobrze wiedział gdzie jego znajoma przechowuje klucze gdyż wielokrotnie pomagał jej przy pracach domowych. 16 lipca postanowił wykorzystać nieobecność właścicielki mieszkania i z podpatrzonego wcześniej miejsca wyjął klucz do drzwi wejściowych. Bez trudu wyniósł z domu piłę spalinową, wiertarkę , dekoder oraz antenę telewizyjną powodując straty w wysokości 1350 złotych.

    Kiedy pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o kradzieży, policjanci rozpoczęli intensywne czynności. Na szczęście właścicielka skradzionych przedmiotów dobrze pamiętała kto w ostatnim czasie odwiedzał jej dom i mógł wiedzieć o skrytce, w której przechowywała klucze. W toku policyjnych działań okazało się, że włamywaczem może być 61 – letni mieszkaniec gminy Poniatowa. Kiedy funkcjonariusze udali się do mężczyzny na przeszukanie, w jego trakcie 61 – latek oddał policjantom skradzioną wiertarkę i klucz, za pomocą którego okradł dom. Mężczyzna został zatrzymany. Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i przyznał się do winy. Złożył wniosek o możliwość dobrowolnego poddania się karze. W trakcie rozmowy z policjantami nie potrafił odpowiedzieć dlaczego okradł soją znajomą. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

      E.Ż

 

 

Powrót na górę strony