Aktualności

Tomaszów Lub: Bezpieczne wakacje

Data publikacji 01.08.2016

W ten weekend policjanci nasze komendy spotkali się z dziećmi, by porozmawiać na tematy dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Ponadto uczestnicy imprez mogli obejrzeć radiowóz i sprzęt będący na wyposażeniu Policji.

W ten weekend policjanci nasze komendy mieli okazję uczeniczyć w dwóch spotkaniach z dziećmi. Pierwsza wizyta odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Krynicach gdzie około 50 dzieci przebywało na półkolonii.  Na spotkaniu policjantka przypomniała ważne tematy takie jak „ Nie ufaj obcemu”, bezpieczne zachowania nad wodą, bezpieczeństwo w domu oraz poza nim, jak zachować się w przypadku agresywnego psa. Zwróciła uwagę na temat dotyczący handlu ludźmi opisała sytuacje w jakich dochodzi do porwań dzieci i jak się przed tym ustrzec.

Podobne tematy poruszyła podczas spotkania z dziećmi na pikniku rodzinnym „Zakończenie Letniska” zorganizowanej przez Wójta Gminy Tomaszów Lubelski oraz Grupę Inicjatywną Animatorki dobrej zabawy. Ponadto uczestnicy imprezy mogli obejrzeć radiowóz i sprzęt będący na wyposażeniu Policji.

 

A.G

Powrót na górę strony