Aktualności

Puławy: Wzięli "na stopa". Potem okradli

Data publikacji 28.07.2016

Na dozór w komendach policji stawiać się będą dwaj mężczyźni, którzy podstępem okradli puławianina. Pokrzywdzony, wracając z zagranicy, „stopem” chciał wrócić do Puław. Po drodze został okradziony z pieniędzy i telefonów. Puławscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców, mieszkańców Lublina i Kazimierza Dolnego. Podczas przeszukań odzyskano skradzione mienie oraz dodatkowo niedozwolone środki odurzające. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę mieszkaniec Puław wracał z zagranicy. Puławskich policjantów poinformował, że jadąc tzw. „stopem” został okradziony przez dwóch mężczyzn. Policjanci ustalili, że w trakcie drogi pokrzywdzony z pasażerem spożywali alkohol. W Kielcach doszło między nimi do sprzeczki i szarpaniny. Tam pokrzywdzony pozostał, a jak się później okazało sprawcy skradli mu telefon oraz pieniądze. Straty oszacował na blisko 6 tys. złotych. 

Puławscy policji we wtorek zatrzymali dwóch mężczyzn, sprawców tego przestępstwa. Zatrzymani 30 latek z Lublina oraz 40 letni mieszkaniec Kazimierza Dolnego trafili do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukań kryminalni odzyskali telefon oraz pieniądze. Zarówno u 30 jak i 40 latka znaleźli również środki odurzające.

Wczoraj usłyszeli zarzuty. Młodszy z zatrzymanych odpowiadał będzie za kradzież w warunkach recydywy  oraz za posiadanie środków odurzających za co grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności. 40 letni kierowca odpowie za kradzież. Grozi mu do 5 lat więzienia. Obydwaj stawiać się muszą regularnie na dozory.

MK

Powrót na górę strony