Aktualności

Opole Lub.: O bezpiecznych wakacjach

Data publikacji 27.07.2016

Opolscy policjanci w ramach akcji pod hasłem: „Bezpieczne Wakacje” odwiedzili wczoraj uczestników zajęć: „Akcja Lato” w Józefowie nad Wisłą. W trakcie pogadanki zwracali uwagę między innymi na to, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz dlaczego należy zachować ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

    Wczorajsze spotkanie było kontynuacją przedsięwzięcia, którego myślą przewodnią jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnego wypoczynku. Zaproszeni na spotkanie w bibliotece funkcjonariusze przeczytali najmłodszym opowiadanie dotyczące kontaktów z nieznajomymi a następnie maluszki odpowiadały na pytania związane z bezpieczeństwem.

   Głównym założeniem tego spotkania było przygotowanie najmłodszych na zagrożenia, z jakimi mogą spotykać się w trakcie letniego wypoczynku oraz wskazanie jak się zachować by ich uniknąć. Młodzi uczestnicy prezentowali jak zachować się w przypadku ataku psa oraz jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Przemili gospodarze wzbudzili uznanie mundurowych gości swoją wiedzą na prewencyjne tematy oraz aktywnością w trakcie zajęć.

   Wczorajsze spotkanie pokazało, że najmłodsi potrzebują nawiązywać relacje z policjantami. Ich ufna i otwarta postawa może być bazą do kształtowania wizerunku policjanta – jako tego, który pomaga i rozumie.

Powrót na górę strony