Aktualności

Zamość: Broń i marihuana w domu 29-latka

Data publikacji 27.07.2016

Pod zarzutem przestępstw narkotykowych i nielegalnego posiadania broni i amunicji do policyjnego aresztu trafił 29-letni mieszkaniec Zamościa. W miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci ujawnili nielegalną uprawę konopi. Znaleźli również ponad 10 gramów gotowego produktu w postaci roślinnego suszu. Podczas przeszukania mundurowi zabezpieczyli ponadto amunicję, elementy broni i pociski artyleryjskie. Część militariów pochodziła najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej i została zabezpieczona przez wojskowy patrol rozminowania.

   Wczoraj zamojscy kryminalni weszli na teren jednej z posesji w Zamościu. Z ich informacji wynikało, że zamieszkujący tam 29-latek może posiadać narkotyki. Informacje potwierdziły się. Podczas przeszukania mieszkania, mundurowi ujawnili 11 gramów roślinnego suszu. Wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana. Ponadto, na terenie posesji policjanci ujawnili uprawę narkotycznych roślin. Krzewy konopi rosły w przydomowym ogrodzie. W sumie stróże prawa zabezpieczyli 14 roślin w różnej fazie wzrostu. Jak się okazało nie były to jedyne niedozwolone artykuły, które posiadał 29-latek.

   Podczas przeszukania, mundurowi ujawnili również amunicję, elementy broni oraz trzy pociski artyleryjskie. Przedmioty te najprawdopodobniej pochodziły z czasów II wojny światowej. Część z nich z uwagi na niosące niebezpieczeństwo, zneutralizowana została przez wojskowy patrol rozminowania. 29-letni właściciel nielegalnych produktów trafił do policyjnego aresztu. Dziś zostanie przesłuchany.

   Zgodnie z kodeksem karnym za czyny o które podejrzewany jest  29-latek, grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony