Aktualności

Biała Podl.: Zatrzymani na gorącym uczynku uprawy konopi

Data publikacji 27.07.2016

Wczoraj po południu policjanci z Komisariatu Policji w Terespolu zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Zalesie na gorącym uczynku uprawy konopi. Na osłoniętych krzakami i trzcinami terenie mężczyźni w momencie zatrzymania podlewali krzaki konopi o wysokości do 140 cm. Obaj zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

   Do zatrzymania doszło wczoraj po południu w miejscowości Wólka Dobryńska. Policjanci Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Terespolu podjęli obserwację dwóch młodych mężczyzn. Jak się okazało obaj udali się na zarośnięte krzakami nieużytki, gdzie doglądali uprawianych tam krzaków konopi indyjskich. W momencie zatrzymania podlewali 13 roślin o wysokości do 1,4 metra. O tym, że nie były to przypadkowo rosnące rośliny, świadczyły stojąca obok skrzynka z nawozami, pojemniki do popodlewania uprawiona wokół roślin ziemia.

   Obaj mężczyźni, którymi okazali się mieszkańcy gminy Zalesie w wieku 23 i 20 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.  Dzisiaj będą z nimi wykonywane czynności procesowe. Za uprawę konopi innych niż włókniste grozi ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do  3 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony