Aktualności

Łuków: Policjanci zatrzymali internetowego „włamywacza”

Data publikacji 23.07.2016

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez łukowskich policjantów 26-latkowi. Młody mężczyzna włamał się na konto na profilu społecznościowym. Tam „przerobił” zdjęcie właścicielki konta, podszywając się pod nią rozsyłał wiadomości jej znajomym.

W tym tygodniu do łukowskiej Komendy policji zgłosiła się 20-latka, która poinformowała, że na profilu społecznościowym, na jej koncie ktoś „przerobił” jej zdjęcie. Kobieta twerdziła, że ktoś  także podszywając się pod nią przesyła znajomym dziwne wiadomości. Młoda kobieta zapewniała, że nikomu nie udostępniała hasła do swego konta. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci zajmujący się w łukowskiej komendzie cyberprzestępczością. W piątek ich działania przyniosły efekt. Policjanci w jednej z łukowskich firm zatrzymali 26-latka, który odbywał tam szkolenie. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna ten w trakcie korzystania ze służbowego komputera logował się na „koncie” 20-latki dokonując tam przeróbek jej zdjęć.  Ponadto „podszywając” się pod właścicielkę konta także  rozsyłał wiadomości, które mogły wyrządzić szkodę młodej kobiecie.

Policjanci zabezpieczyli służbowy komputer. 26-latek już usłyszał zarzut. Prowadzący postępowanie ustalą w jaki sposób młody mężczyzna uzyskał dostęp do zabezpieczonego konta na profilu społecznościowym, wyrządzając dodatkowo szkodę osobistą młodej kobiecie.

Pamiętajmy, by hasła do naszych kont na portalach społecznościowych, hasła do adresów e-mail oraz hasła do kont bankowych odpowiednio zabezpieczać, by nikomu ich nie udostępniać. Przestępcy wykorzystując dostęp do takich kont mogą wyrządzić nam wiele nieodwracalnych szkód.

MJ.

Powrót na górę strony