Lublin: Zatrzymany jednen ze sprawców napadu na taksówkarza - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Zatrzymany jednen ze sprawców napadu na taksówkarza

Data publikacji 17.07.2016

Lubelscy policjanci zatrzymali jednego ze sprawców nocnego napadu na taksówkarza. Zatrzymany do tej sprawy to 14-latek z Lublina. Nieletni został doprowadzony do V komisariatu, gdzie trwają czynności procesowe. Kryminalni ustalają jego rolę w tym napadzie oraz poszukują drugiego z napastników.

    Do napadu doszło przed północą przy ul. Lawedowej w Lublinie. Taksówkarz jednej z korporacji zabrał dwóch młodych mężczyzn z rejonu centrum miasta. Kiedy dojechał we wskazane miejsce jeden z pasażerów wysiadł, a drugi wyjął nóż i zadał ranę ciętą kierującemu. Taksówkarz bronił się przed kolejnymi ciosami. Ostatecznie udało mu się uciec z samochodu i dobiec w rejon ul. Zbożowej, skąd została wezwana pomoc. Sprawcy zbiegli z miejsca zabierając tablet i nawigację należącą do 33-letniego taksówkarza. Poszkodowany trafił do szpitala.

    Policjanci z V komisariatu wspierani przez kryminalnych z KMP i KWP w Lublinie natychmiast podjęli działania poszukiwawcze za napastnikami. Dziś rano zatrzymali jednego z nich. To 14-letni mieszkaniec Lublina.  Nieletni został doprowadzony do V komisariatu, gdzie trwają czynności procesowe. Kryminalni ustalają jego rolę w tym napadzie oraz poszukują drugiego z napastników. Poszkodowany mężczyzna nadal przebywa w szpitalu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

AF.