Aktualności

Opole Lub.: Policjanci odwiedzili uczestników półkolonii z Karczmisk.

Data publikacji 15.07.2016

Opolscy policjanci w ramach akcji pod hasłem: „Bezpieczne Wakacje” spotkali się wczoraj z uczestnikami letnich półkolonii w Karczmiskach. Stróże prawa rozmawiali o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Wczorajsze spotkanie było kolejnym realizowanym przez policjantów przedsięwzięciem poświęconym bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w okresie wakacji. W trakcie spotkania mundurowi ostrzegali przed przygodnymi znajomościami oraz przypominali dzieciom jakie zagrożenia stwarzają kąpiele w morzu i jeziorach bez nadzoru osób dorosłych. Młodzi uczestnicy prezentowali jak zachować się w przypadku ataku psa oraz jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię a także wymieniali elementy niezbędnego wyposażenia roweru. Najmłodsi z uwagą obejrzeli przygotowany przez funkcjonariuszy film i na jego podstawie opowiadali o tym jakich zasad należy przestrzegać by być bezpiecznym  

Wakacje to czas, kiedy w radosnym pośpiechu dzieci i młodzież mogą zapomnieć o zasadach bezpieczeństwa. Działania opolskich policjantów pod hasłem „Bezpieczne Wakacje” mają utrwalić nawyki postępowania, które w przyszłości pomoże uchronić najmłodszych przed wieloma wakacyjnymi zagrożeniami.

 

Powrót na górę strony