Aktualności

Opole Lub.: 69 – latka przejechał ciągnik podczas pompowania koła

Data publikacji 15.07.2016

Tragedią mogło zakończyć się zdarzenie w Miłoszówce. Pracującego w polu 69 – letniego mieszkańca gminy Józefów nad Wisłą przejechał ciągnik rolniczy. Do wypadku doszło w momencie, gdy mężczyzna próbował napompować koło pojazdu. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Wczoraj około 18.00 dyżurny opolskiej policji został powiadomiony przez dyspozytora pogotowia ratunkowego. o tym, że 69 – letni mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą został przejechany przez ciągnik rolniczy.  Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem ratunkowym do szpitala.

Jak ustalili policjanci, 69 – latek wraz ze swoją krewną przyjechał ciągnikiem rolniczym do pracy w sadzie. W pewnej chwili mężczyzna zauważył, że w kole przyczepki brakuje powietrza. Postanowił użyć sprężarki ciągnika aby dopompować koło. Kiedy 69 – latek stanął obok maszyny i uruchomił silnik, ciągnik ruszył i wciągnął go pod tylne koło. Widząc, że mężczyzna został przejechany przez ciągnik,  jego towarzyszka natychmiast wezwała pogotowie ratunkowe.

Policja apeluje o ostrożność i wyobraźnię. Zwłaszcza w lecie, kiedy na polach trwają wzmożone prace zachowajmy podstawowe zasady ostrożności. Wczorajsze zdarzenie pokazuje, nawet chwila nieuwagi może kosztować utratę zdrowia.

 

Powrót na górę strony