Aktualności

Łęczna: Sprawdzili miejsca wypoczynku nad jeziorami

Data publikacji 12.07.2016

Dbając o bezpieczny wypoczynek na Pojezierzu Łęczyńsko – Włodawskim policjanci z przedstawicielem WOPR w Lublinie sprawdzili miejsca wypoczynku nad jeziorami. Spotykali się z kierownikami ośrodków przedstawiając wymagania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa, a także ustalali czy nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy.

   Wczoraj przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie przeprowadzili przegląd miejsc wypoczynku nad jeziorami na terenie powiatu łęczyńskiego. Celem takich wizyt jest zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych i przestrzegania porządku publicznego w miejscach wypoczynku.

   Podczas lustracji akwenów wodnych odbyły się spotkania z kierownikami ośrodków wypoczynkowych, sportowych, rekreacyjnych podczas których przedstawione zostały wymagania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa oraz zasady postępowania w przypadku zaistnienia zagrożeń i zdarzeń losowych. Ponadto sprawdzano czy nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy, a także ich wyposażenie.

    W trakcie sezonu turystycznego na terenach rekreacyjnych na terenie powiatu łęczyńskiego szacunkowo przebywa około 30 tys. osób dziennie. Dodatkowo odbywają się kolonie czy obozy letnie dla dzieci z całego kraju. Wzrost ilości domków letniskowych oraz rozbudowa infrastruktury wokół jezior powoduje wzrost zainteresowania naszym regionem. Dlatego bardzo ważne jest przeprowadzanie tego typu spotkań i przeglądów pod kątem bezpieczeństwa.  

M.K.

Powrót na górę strony