Aktualności

KWP: Piknik "Razem z NATO" w Lublinie

Data publikacji 09.07.2016

W 16 miastach Polski, w tym także w Lublinie od wczoraj trwa piknik pod nazwą "Razem z NATO". Impreza odbywa się pod honorowym patronatem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. W naszym mieście przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy w Lublinie, przy współpracy lokalnych władz samorządowych, służb mundurowych województwa lubelskiego, administracji zespolonej i grup rekonstrukcyjnych.

Głównymi organizatorami pikniku są : Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy w Lublinie, przy współpracy lokalnych władz samorządowych, służb mundurowych województwa lubelskiego, administracji zespolonej i grup rekonstrukcyjnych. Ta dwudniowa impreza rozpoczęła się w naszym mieście uroczystym odsłonięciem  tablicy płk. Ryszarda Kuklińskiego oraz konferencją popularno-naukową w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Oficjalne otwarcie pikniku nastąpiło o godz. 17.00 w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie.

    

 

Odbywające się w 16 miastach Polski pikniki mają stanowić imprezy towarzyszącą dla odbywającego się w tym czasie w Warszawie szczytu NATO. To doskonała okazja by przybliżyć mieszkańcom województwa lubelskiego rolę  szczytu NATO w Polsce. Jest to także okazja do promowania wspólnego spędzania czasu oraz integracji lokalnej społeczności.

 

    

Dzisiaj dzień drugi. Wszystkie pokazy i  dodatkowe atrakcje zorganizowane zostały na terenach Ośrodka „Słoneczny Wrotków” – MOSiR w Lublinie.  Pan Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski  podkreślał rolę NATO we współczesnym świecie.  Zachęcał także  mieszkańców Lubelszczyzny do objerzenia wszystkich atrakcji, które przygotowały służby mundurowe.  Podczas oficjalnego otwarcia  pokazów na "Słonecznym Wrotkowie" nie zabrakło także szefów lubelskich służb.  KWP reprezentował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie mł. insp. Robert Szewc.

      

Na mieszkańców naszego miasta czeka szereg atrakcji m.in. m.in. pokaz sprzętu wojskowego, wystawa stanowisk promocyjnych wojska i służb mundurowych, koncerty orkiestry wojskowej i klubów garnizonowych oraz gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy pikniku będą mogli także skosztować wojskowej grochówki.

 

R.L.R.

Powrót na górę strony