Aktualności

Chełm: Wpadł podczas pielęgnacji roślin konopi indyjskich

Data publikacji 08.07.2016

Policjanci z komisariatu w Żmudzi zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich na terenie gminy Wojsławice. Na polu za budynkami gospodarczymi zabezpieczyli 30 sadzonek tych roślin. Zatrzymali też 27-letniego mężczyznę, który je uprawiał. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

   Policjanci z komisariatu w Żmudzi zatrzymali wczoraj 27-letniego mieszkańca gminy Wojsławice. Mężczyzna uprawiał konopie indyjskie na polu za budynkami gospodarczymi swego miejsca zamieszkania. Wpadł na gorącym uczynku podczas ich pielęgnacji. Na widok policjantów podjął jeszcze próbę ucieczki. Po chwili był już jednak w rękach funkcjonariuszy.
   Policjanci zabezpieczyli 30 sadzonek tych roślin. 27-latek tłumaczył, że uprawia je dla własnych potrzeb. Najprawdopodobniej dzisiaj zostaną mu przedstawione zarzuty. Był on już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Uprawa konopi indyjskich zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 3.
E.C.
Powrót na górę strony