Aktualności

Opole Lub: Policjanci w Łaziskach rozmawiali o bezpiecznych wakacjach.

Data publikacji 07.07.2016

Opolscy policjanci w ramach akcji pod hasłem: „Bezpieczne Wakacje” spotkali się z uczestnikami zajęć „Wakacje w Biblio” w Łaziskach. W trakcie pogadanki zwracali uwagę między innymi na to, jak bezpiecznie jeździć na rowerze oraz dlaczego warto używać odblasków.

Spotkanie było częścią całego przedsięwzięcia realizowanego przez policjantów poświęconego bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w okresie wakacji. Głównym zadaniem funkcjonariuszy było uświadomienie najmłodszym zagrożeń, z jakimi mogą spotykać się w trakcie letniego wypoczynku oraz wskazanie im jak zachować się aby ich uniknąć.  Mundurowi ostrzegali przed przygodnymi znajomościami oraz przypominali dzieciom jakie zagrożenia stwarzają kąpiele w morzu i jeziorach bez nadzoru osób dorosłych. Młodzi uczestnicy prezentowali jak zachować się w przypadku ataku psa oraz jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Przemili gospodarze wzbudzili uznanie mundurowych gości swoją wiedzą na prewencyjne tematy oraz aktywnością w trakcie zajęć.

Wakacje to czas, kiedy dzieci i młodzież są szczególnie narażone na zagrożenia związane z bezpieczeństwem, a działania opolskich policjantów pod hasłem „Bezpieczne Wakacje” mają nauczyć ich jak tych zagrożeń unikać.

E.Ż

Powrót na górę strony