Aktualności

Kraśnik: Sprawcy kradzieży ciągnika zatrzymani

Data publikacji 30.06.2016

Za kradzież ciągnika rolniczego będą odpowiadać trzej młodzi mężczyźni, mieszkańcy gminy Annopol i woj. świętokrzyskiego. Pojazd został skradziony ze stodoły z posesji w miejscowości Grabówka (gm. Annopol). Sprawcy zdążyli odjechać zaledwie kilkaset metrów od miejsca kradzieży, gdy zostali zauważeni przez policjantów. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Policjanci ustalili również trzeciego ze sprawców.

    Wczoraj przed godz. 14.00 policjanci z KP w Annopolu zostali skierowani na miejsce kradzieży ciągnika rolniczego w miejscowości Grabówka. W trakcie czynności funkcjonariusze zauważyli traktor jadący przez miejscowość w której został skradziony. Na widok radiowozu trzej jadący pojazdem mężczyźni porzucili maszynę i zaczęli uciekać w różne strony. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali jednego z uciekinierów. Traktor został zabezpieczony przez właściciela.  Jak się okazało przestępcy włamali się również do mieszkania właściciela ciągnika, jednak z wnętrza nic nie zginęło.

     Zatrzymany 18 letni mieszkaniec Sandomierza  został przewieziony na komisariat w Annopolu. Policjanci ustalili wspólników. Kolejny, 25 letni mężczyzna mieszkaniec gm. Annopol został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Trwają czynności do zatrzymania trzeciego wspólnika. Po złożeniu wyjaśnień mężczyźni będą odpowiadali za kradzież ciągnika rolniczego. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

J.M.

Powrót na górę strony