Aktualności

Kraśnik: O krok od tragedii

Data publikacji 29.06.2016

Nieostrożna jazda małego chłopca doprowadziła do zderzenia z samochodem. Czteroletni chłopiec wjechał rowerkiem wprost pod nadjeżdżający pojazd. Tylko szybka reakcja kierowcy renault zapobiegła tragedii. Dziecko z potłuczeniami trafiło do szpitala, na szczęście chłopiec nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Policjanci z Kraśnika zostali wczoraj wezwani na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Blinów Drugi (gm. Szastarka).

Około godziny 16.00, czteroletni chłopiec znajdujący się pod opieką swojej cioci, nagle zjechał rowerkiem z pobocza  i na prawą stronę jezdni z zamiarem wjechania na swoje podwórko. Dziecko nie zauważyło zbliżającego się pojazdu.

Z ustaleń wynika, że jego opiekunka w momencie niebezpiecznego manewru znajdowała się ok. 2 metry za jadącym chłopcem.  Tylko szybka reakcja kierowcy renault zapobiegła tragedii. Mężczyzna widząc malca przejeżdżającego przez jezdnię zaczął hamować i  zjechał na pobocze drogi aby uniknąć zderzenia. 

Czterolatek uderzył w bok samochodu i przewrócił się na poboczu drogi. Na miejsce zostało wezwane pogotowie i chłopiec został przewieziony do szpitala. Na szczęście nie odniósł obrażeń.

Policjanci ustalają szczegóły i okoliczności wypadku.

J.M.

Powrót na górę strony