Aktualności

Kraśnik: Siedzieli na podłodze i taboretach. Kierowca busa ukarany

Data publikacji 27.06.2016

Policjanci kraśnickiej drogówki zatrzymali do kontroli busa, którego kierujący przewoził o 8 osób więcej niż pozwalały na to przepisy. Pasażerowie pojazdu siedzieli na podłodze oraz wstawionych krzesłach i taboretach. Kierowca stracił prawo jazdy i otrzymał wysoki mandat.

Wczoraj w miejscowości Kolonia Wierzbica policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Kraśniku zatrzymali do kontroli dostawczego  mercedesa sprintera. Zgodnie z warunkami technicznymi określonymi w dowodzie rejestracyjnym, w pojeździe powinny znajdować się tylko 3 osoby wraz kierowcą. 

Rzeczywistość była jednak inna. W busie podróżowało aż o 8 osób więcej, niż pozwalały na to warunki techniczne. Pasażerowie siedzieli na podłodze oraz wstawionych krzesłach i taboretach. 

Kierujący pojazdem  mieszkaniec gminy Urzędów zabierając tak dużą ilość osób do nieprzystosowanego do przewozu ludzi samochodu naraził je na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia drogowego. Mężczyzna  za swoją nieodpowiedzialność stracił już prawo jazdy oraz przyjął zaproponowany mu mandat karny.

Za zły stan techniczny został zatrzymany również dowód rejestracyjny pojazdu.

MW-B.

 

Powrót na górę strony