Aktualności

Kraśnik: Uciekał, bo miał zakaz

Data publikacji 26.06.2016

Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali w bezpośrednim pościgu 41-letniego mieszkańca gm. Szastarka, który kierując motocyklem popełnił szereg wykroczeń oraz nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna był trzeźwy, ale nie posiadał prawa jazdy i ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2021 roku.

    Wczoraj około godziny 7:15 policjanci drogówki zauważyli motocykl m-ki Honda, który na ul. Urzędowskiej w Kraśniku wykonał manewr wyprzedzania w miejscu zabronionym na podwójnej ciągłej, po czym nie zatrzymał się do kontroli pomimo, iż policjanci dawali wyraźne znaki do zatrzymania. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za motocyklem. Uciekając przed policjantami kierujący Hondą nie stosował się do znaków poziomych i pionowych oraz wyprzedzał inne pojazdy na przejściach dla pieszych, omijał wysepki rozdzielające jezdnię z lewej strony i zmuszał innych kierujących do zmiany kierunku jazdy, poruszając się z prędkością 160 km/h w terenie zabudowanym.

    Po 6 km pościgu policjanci zatrzymali pirata motocyklowego. Okazał się nim 41 – letni mieszkaniec gm. Szastarka, który miał już wcześniej konflikt z prawem. Mężczyzna był trzeźwy, ale nie posiada prawa jazdy i ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2021roku. Za rażące naruszenie przepisów wkrótce odpowie przed sądem.

MW-B.

Powrót na górę strony