Aktualności

KWP: sierż. Mirosław Sołtys i post. Przemysław Kędzierski z OPP w Lublinie wywalczyli tytuł najlepszej pary patrolowej woj. lubelskiego

Data publikacji 23.06.2016

Znamy zwycięzców wojewódzkich eliminacji zawodów policjantów prewencji Turnieju Par Patrolowych „ Patrol Roku 2016”. I miejsce wywalczyli policjanci z Oddziału Prewencji w Lublinie sierż. Mirosław Sołtys i post. Przemysław Kędzierski. Laureaci I i III miejsca będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie podczas XXIII finału w Szkole Policji w Słupsku.

 

Służba patrolowo –interwencyjna to służba trudna ale zarazem przynosząca wiele satysfakcji.  Policjanci w trakcie wykonywania swoich zadań podejmują szereg różnych interwencji. Dotyczą one udzielania porady mieszkańcom, zatrzymywania sprawców przestępstw i wykroczeń, czy też udzielenia pomocy poszkodowanym. Ich wiedza i wyszkolenie, a co za tym idzie profesjonalizm mają niebagatelny wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Udział w takim konkursie to też, zatem pewna forma doskonalenia umiejętności wykorzystywanych podczas codziennej służby.

 

Przypomnijmy, że w zawodach brali udział funkcjonariusze, którzy pełnią służbę patrolowo-interwencyjną w swoich jednostkach i przeszli eliminacje na etapie powiatowym.  Zawody rozpoczęły się wczoraj na terenie obiektów szkoleniowych przy ul. Grenadierów. Tam policjanci przystąpili do testu wiedzy. Następnie rozegrali konkurencję z technik obezwładniania osób. Na policyjnej strzelnicy sędziowie oceniali ich umiejętności strzeleckie.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.26 MB)

 

Emocji nie zabrakło również dziś. Policjanci pokonywali policyjny tor przeszkód, była także dynamiczna jazda samochodem.

Zanym juz zwycięzców. Tytuł Patrolu Roku 2016  należy do sierż. Mirosława Sołtysa i post. Przemysława Kędzierskiego  z Oddziału Prewencji Policji  w Lublinie. 

II miejsce zajęli : sierż. Maciej Jezior i sierż. Karol Czajka  także z OPP w Lublinie 

III miejsce: sierż. szt. Radosław Jakimcio i sierż. Piotr Kosiński z KMP w Chełmie  

Nagrody ufundował Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie.

  

Laureaci I i III miejsca będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie podczas XXIII finału zawodów w Szkole Policji w Słupsku.

Zobacz zdjęcia z Turnieju par patrolowych "Patrol Roku 2016"

R.L.R

Powrót na górę strony