Aktualności

Kraśnik: Spowodował wypadek i uciekł

Data publikacji 23.06.2016

Kraśniccy policjanci ustalają okoliczności wczorajszego wypadku w m. Bystrzyca. Kierujący volvo zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącą hondą. Sprawca zdarzenia pozostawiając pojazd uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu, który z obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci ustalili personalia sprawcy, jednak nie zastali go w miejscu zamieszkania. Dziś mężczyzna zgłosił się do miejscowego szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 20- tą w miejscowości Bystrzyca gm. Zakrzówek. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący  volvo z nieustalonych przyczyn na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącą prawidłowo hondą.

Sprawca zdarzenia pozostawił samochód i uciekł z miejsca nie udzielając pomocy poszkodowanemu.  45 – latek  z  gm. Strzyżewice z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Jak ustalili policjanci, kierującym Volvo był 21- letni mieszkaniec gminy Wilkołaz, który rok temu za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości miał zatrzymane prawo jazdy i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dysponując posiadanymi informacjami policjanci udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, jednakże go nie zastali. Kierujący nad ranem sam zgłosił się do kraśnickiego szpitala z obrażeniami. W chwili zatrzymania był trzeźwy.    

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, gromadzą materiał dowodowy, przesłuchują świadków. Po zapoznaniu się z materiałami prokurator zdecyduje o dalszym losie mężczyzny.

 

MW-B.

Powrót na górę strony