Aktualności

KWP: Rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do Kynologicznych Mistrzostw Policji

Data publikacji 21.06.2016

Dziś rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do Kynologicznych Mistrzostw Policji. Przewodnicy psów służbowych, którzy ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi stanęli do rywalizacji będą musieli pokonać wiele konkurencji. Wyróżnione zespoły wejdą w skład reprezentacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie na XVI Kynologicznych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

   Dzisiaj rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2015 dla przewodników i psów służbowych specjalizujących się w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych i narkotyków. Podczas wojewódzkich eliminacji wyłonieni zostaną najlepsi przewodnicy oraz ich czworonożni podopieczni. Psy muszą wykazać się nie tylko karnością i posłuszeństwem, ale również umiejętnością współpracy ze swoim przewodnikiem. Pies służbowy musi potrafić ubezpieczać policjanta w trakcie interwencji oraz bronić go przed agresywnym napastnikiem. Podczas rywalizacji zostaną przeprowadzone konkurencje tj. posłuszeństwa, pokonanie toru przeszkód, tropienie śladów ludzi.

   Wyróżnione  zespoły wejdą w skład reprezentacji  Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie na XVI Kynologicznych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

AF.

Powrót na górę strony