Aktualności

Kraśnik: Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 13.06.2016

Dzięki czujności młodych mieszkańców gminy Batorz, pijany kierowca Renault trafił w ręce stróżów prawa. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna jechał całą szerokością drogi, o czym jadący za nim świadkowie powiadomili dyżurnego komendy, kontynuując jazdę za samochodem. Kiedy mężczyzna w Kraśniku zaparkował swoje Renault na trawniku i opuścił pojazd, nie pozwolili mu oddalić się z miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu patrolu.

   Zdarzenie miało miejsce w sobotę około godziny 21:00  w Kraśniku. Mężczyźni podróżując samochodem  w miejscowości Stróża gm. Kraśnik zauważyli jadący przed nimi samochód, który poruszał się całą szerokością drogi. O powyższym fakcie powiadomili dyżurnego kraśnickiej komendy, jadąc cały czas za wskazanym pojazdem. Kiedy mężczyzna dojechał na ul. Koszarową w Kraśniku zaparkował na trawniku i opuścił pojazd. Mężczyźni, widząc ten fakt wysiedli z samochodu i nie pozwolili kierującemu oddalić się z miejsca zdarzenia.  Od mężczyzny wyczuli woń alkoholu i do czasu przyjazdu patrolu czuwali, aby mężczyzna nie oddalił się z miejsca.

   Amatorem jazdy na podwójnym gazie okazał się 40-letni mieszkaniec gm. Szastarka. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

    Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa tych mężczyzn. Policjanci przypominają, aby reagować w przypadku zauważenia pijanego kierowcy, bowiem od tego może zależeć czyjeś życie. Wyeliminowanie nawet jednego potencjalnego zagrożenia rodzi ogólny wzrost bezpieczeństwa.

MW-B.

Powrót na górę strony