Aktualności

Hrubieszów: 15 latek w skradzionym audi przewoził 8 pasażerów

Data publikacji 13.06.2016

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, które miało miejsce minionej nocy w Hrubieszowie. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie zatrzymali do kontroli 15-latka kierującego audi, który jak się okazało nie posiadając uprawnień, kierował pojazdem przewożąc 8 pasażerów. Na miejscu policjanci ustalili, że chłopak wraz z 18-letnim kompanem, zabrał pojazd z jednej z posesji w miejscowości Odletajka.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę przy ulicy Nowej w Hrubieszowie. Jak wynika z ustaleń, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi.     Za kierownicą pojazdu siedział 15 - letni mieszkaniec Hrubieszowa, który przyznał, że to on kierował. Na miejsce udali się policjanci. Jak się okazało, w pojeździe znajdowało się 8 pasażerów. Ustalono, że nieletni wraz ze swoim 18 - letnim kompanem,  skradli samochód z jednej z posesji w miejscowości Odletajka.

Jak tłumaczył  mundurowym nieletni, pojazd był otwarty, kluczyki i dokumenty były w środku. Młodzieńcy wsiedli więc do auta i pojechali do Hrubieszowa. Tam dosiadło się do nich jeszcze 7 kompanów.  Kiedy jechali ulicą Nową w kierunku Czumowa z daleka zauważyli oznakowany pojazd SG, skręcili więc w polną drogę, aby uniknąć kontroli. Funkcjonariusze Straży Granicznej udali się za nimi. Kiedy dojechali na miejsce, wszyscy pasażerowie i kierujący wysiedli z pojazdu. Początkowo nie chcieli się przyznać kto siedział za kierownicą audi. Po przybyciu na miejsce policji, 15-letni hrubieszowianin przyznał się, że to on kierował.

Teraz młodzi mężczyźni odpowiedzą przed sądem za krótkotrwałe użycie pojazdu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

EK. 

Powrót na górę strony