Aktualności

Kraśnik: Rzucał doniczkami przez okno

Data publikacji 06.06.2016

Kraśniccy kryminalni zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Właścicielem nielegalnych sadzonek okazał się 36-letni mieszkaniec gm. Kraśnik. Na widok policjantów chciał się pozbyć dowodów, wyrzucając doniczki z roślinami przez okno. Twierdził, że konopie hodował na własny użytek.

     Dzisiaj po 6:00 rano kraśniccy kryminalni zatrzymali 36- letniego mieszkańca gminy Kraśnik. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mężczyzna w miejscu zamieszkania hoduje konopie indyjskie i może posiadać środki odurzające. 36-latek zatrzymany został w swoim domu. Policjanci podczas przeszukania ujawnili uprawę i zabezpieczyli 20 sztuk sadzonek konopi w różnym stadium rozwoju. Mężczyzna rośliny hodował w pomieszczeniach mieszkalnych swojego domu. Na widok policjantów chciał się pozbyć dowodów, wyrzucając doniczki z roślinami przez okno. Mężczyzna twierdził, że konopie hodował na własny użytek.

    Konopie zostały zabezpieczone, natomiast ich właściciel trafił na komendę. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Poddał się również dobrowolnie karze uzgodnionej z prokuratorem. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii osoba, która nielegalnie uprawia konopie indyjskie podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

MW-B.

Powrót na górę strony