Aktualności

Kraśnik: Dzieciaki w kraśnickiej komendzie

Data publikacji 06.06.2016

Czym na co dzień zajmuje się policyjny technik kryminalistyki, jak wygląda stanowisko dowodzenia oraz pomieszczenia, w których tymczasowo przebywają osoby zatrzymane oraz jakimi radiowozami dysponują policjanci poszczególnych pionów policji, mieli okazję przekonać się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Kraśnika. Dzieciaki wraz z rodzicami i nauczycielami odwiedzili policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Kraśniku w ramach „XI Rajdu Pieszego Mała Ojczyzna”. Korzystając z tej okazji policjanci przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się na drodze oraz zasady bezpiecznego wypoczynku - „Bezpieczne wakacje”.

     Ponad setka dzieci z klas I-VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kraśniku wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami odwiedziła kraśnickich policjantów. Wizyta odbyła się w ramach „XI Rajdu Pieszego Mała Ojczyzna”. Odwiedzający poznali funkcjonariuszy z różnych wydziałów, mogli obejrzeć wyposażenie oraz pomieszczenia tzw. „cele”, w których tymczasowo przebywają osoby zatrzymane.

     O swojej pracy opowiadał technik kryminalistyki. Dzieci zobaczyły jak wygląda stanowisko dowodzenia i na czym polega praca oficera dyżurnego oraz jakimi pojazdami dysponuje jednostka. Każde z dzieci mogło zasiąść za kierownicą radiowozu. Korzystając z okazji policjanci przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się na drodze oraz zasady bezpiecznego wypoczynku – „ Bezpieczne wakacje”.

MW-B.

Powrót na górę strony