Aktualności

Lublin: Tragiczny wypadek na obwodnicy

Data publikacji 06.06.2016

20 wypadków, 7 ofiar śmiertelnych, 29 osób rannych to bilans minionego weekendu na drogach naszego województwa. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dzisiejszej nocy w na obwodnicy Lublina, w miejscowości Turka. Trzy osoby zginęły na miejscu, a trzy z obrażeniami w dalszym ciągu przebywają w szpitalu. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło około godz. 22: 30 na obwodnicy S12, w pobliżu miejscowości Turka.  Kierujący samochodem –ki Fiat Doblo, na ukraińskich numerach rejestracyjnych, z nieustalonych dotychczas przyczyn stracił panowanie nad pojazdem. Samochód uderzył w barierki energochłonne i dachował.  Kierujący hondą, który jechał w tym samym kierunku, nie zdąrzył wyhamować. Pojazd uderzył w fiata.  Na miejscu zginęły trzy osoby, dwie kobiety i mężczyzna. Na chwilę obecną nie ustalono ich tożsamości. Do szpitala przewieziony został 35 letni kierowca fiata  oraz troje pasażerów.  Z kolei kierowca hondy i pasażerowie  tego auta po badaniach zwolnieni zostali do domu.

Okoliczności wypadku, pod nadzorem prokuratury, ustalają policjanci z Wydziału ds. Przestępstw i Wykroczeń w ruchu drogowym KMP w Lublinie.

Policjanci apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej prędkości. Tylko podczas minionego weekendu na drogach woj. lubelskiego doszło do 20 wypadków, w których śmierć poniosło 7 osób. a 29 odniosło obrażenia.

 

R.L.R

Powrót na górę strony