Aktualności

Biał Podl: Policjanci zatrzymali kłusowników

Data publikacji 03.06.2016

Dzisiaj w nocy, na zbiorniku wodnym Opole, policjanci z bialskiej komendy zatrzymali trzech kłusowników. W zastawionych przez nich sieciach znajdowało się kilkanaście kilogramów ryb. Kolejne nielegalnie posiadane narzędzia połowowe zostały zabezpieczone w domu jednego z nich. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Dzisiaj będą z nimi wykonywane czynności procesowe.

Informację umożliwiającą zatrzymanie uzyskali policjanci z Wydziału dw z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy.  Około godziny 2.00 na wałach zbiornika retencyjnego zatrzymano trzech mężczyzn, 39-latka z gminy Biała Podlaska oraz mieszkańców powiatu parczewskiego w wieku 26 i 53 lata.

Cała trójka miała właśnie rozpocząć ściąganie zastawionych wieczorem sieci. Wezwana do pomocy Straż Rybacka wyciągnęła z wody około 90 metrów sieci, w których znajdowało się blisko 20 kg ryb. Narzędzia połowowe zostały zabezpieczone, a ryby wróciły do wody. Kolejne nielegalnie posiadane sieci rybackie kryminalni zabezpieczyli przeszukując posesję 39-latka. Cała trójka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Dzisiaj będą z nimi wykonywane czynności procesowe.

Zgodnie z przepisami Ustawy o rybactwie śródlądowym osobom nieuprawnionym do rybactwa, za tego typu połów, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

J.J.

Powrót na górę strony