Aktualności

Kraśnik: Dzień Dziecka z udziałem policjantów

Data publikacji 02.06.2016

W „Dzień Dziecka” kraśniccy policjanci gościli w Szkole Podstawowej nr 6 oraz Przedszkolu Miejskim nr 6 w Kraśniku. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały porad dotyczących bezpieczeństwa, jednak największe zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudził czworonożny policjant Rex. Jego tresurę pokazał i pracę w policji omówił asp. Andrzej Kołtyś.

Podczas wizyty w Szkole Podstawowej nr 6 policjanci kraśnickiej drogówki w trakcie pogadanki omówili przepisy ruchu drogowego i zasady bezpiecznej jazdy, szczególnie z zakresu bezpiecznej jazdy rowerem i ogólnych zasad poruszania się po drogach. Policjanci przypomnieli również o obowiązku korzystania z fotelików samochodowych i zapinania pasów bezpieczeństwa. Maluchy słuchały z wielkim zaciekawianiem i wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa.

Jednakże największym zainteresowaniem najmłodszych, zarówno w Szkole Podstawowej nr 6 jak i Przedszkolu Miejskim nr 6 cieszył się czworonożny policjant Rex, pies policyjny służący w kraśnickiej komendzie. Przewodnik psa asp. Andrzej Kołtyś pokazał jego tresurę i umiejętności oraz opowiedział o jego pracy w policji. Policjant wskazywał na bezpieczne zachowania w kontakcie z psem oraz jak należy się zachować w przypadku ataku zwierzęcia.

 

MW-B.

Powrót na górę strony