Łuków: Błyskawiczne zatrzymanie 3 sprawców rozboju - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łuków: Błyskawiczne zatrzymanie 3 sprawców rozboju

Data publikacji 02.06.2016

W niespełna godzinę od zgłoszenia łukowscy policjanci zatrzymali trzech sprawców rozboju. Napastnicy pobili 52-letniego mieszkańca gminy Łuków, a następnie skradli mu telefon komórkowy, rower oraz pieniądze w kwocie około 200 zł. Mężczyźni teraz trzeźwieją w policyjnym areszcie. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 18:30 dyżurny KPP w Łukowie został powiadomiony przez jednego z mieszkańców Łukowa, że przyszedł do niego nieznany mu mężczyzna i prosił o wezwanie Policji i powiadomienie, iż na jego osobie dokonano rozboju. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że około godziny 18:00 na jednej z ulic Łukowa trzech nieznanych mężczyzn uderzyło 52-letniego mieszkańca gminy Łuków po czym skradli mu telefon komórkowy, rower oraz pieniądze w kwocie około 200 zł.

Niespełna godzinę potrzebowali policjanci, aby ustalić i zatrzymać sprawców, którymi byli 34-letni mieszkaniec gminy Trzebieszów oraz 40-letni i 44-letni mieszkańcy Łukowa. W chwili zatrzymania mężczyźni byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu.

Za rozbój zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

AD.