Aktualności

Kraśnik: Śmiertelne porażenie prądem

Data publikacji 30.05.2016

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek na terenie powiatu kraśnickiego. 43-letni mężczyzna został porażony prądem. Poszkodowanego mężczyznę w pomieszczeniu gospodarczym znalazła żona i rozpoczęła reanimację. Próbę ratowania życia kontynuował zespół ratowniczy z pogotowia ratunkowego. Niestety reanimacja nie przyniosła skutku, pomimo przewiezienia do szpitala mężczyzna zmarł.

Do zdarzenia doszło w piątek ok. godz. 15.30 w miejscowości Rzeczyca Księża.  43-letni mężczyzna został śmiertelnie porażony prądem elektrycznym. Do wypadku doszło w budynku gospodarczym, gdy wykonywał prace przy użyciu szlifierki kątowej. Urządzenie miało zdjętą obudowę i było podłączone do prądu. Najprawdopodobniej przebicie prądu z przewodu elektrycznego  spowodowało porażenie.

Poszkodowanego mężczyznę  lezącego w pomieszczeniu gospodarczym znalazła żona. Kobieta  podejmując próbę reanimacji męża, również została rażona prądem. Wezwana przez nią załoga pogotowia ratunkowego kontynuowała próbę ratowania życia mężczyzny. Niestety reanimacja nie przyniosła skutku, pomimo przewiezienia do szpitala 43-latek zmarł.
 

Policja apeluje o ostrożność i przypomina: wypadki przy pracach w gospodarstwie domowym są często przyczyną kalectwa lub nawet śmierci. Upadki z wysokości, okaleczenia przez maszyny, przytłuczenia, porażenia prądem to najczęstsze przypadki zagrożeń. Pamiętajmy, że brak ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do tragedii.

 

 

 

MWB.

 

Powrót na górę strony