Aktualności

Hrubieszów: Wymyślił kradzież samochodu, żeby uniknąć kary

Data publikacji 27.05.2016

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Horodło, który odpowie za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie. W celu uniknięcia odpowiedzialności karnej, mężczyzna, który nie posiada prawa jazdy, uciekał citroenem przed policjantami. Porzucił auto, a następnie sam przyszedł do komendy, aby zawiadomić o rzekomej kradzieży tego samochodu. Teraz 20- latek odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

   Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Horodło, który odpowie za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie. Jak ustalono, mężczyzna uciekał od hrubieszowskiej drogówki jadąc citroenem drogą krajową K74 w kierunku Strzyżowa. Kierowca przestraszył się na widok radiowozu, ponieważ w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Chcąc unikną kary, zaczął uciekać. Skręcił w polną drogę i tam porzucił auto. Kiedy powrócił do domu wpadł na pomysł, że pójdzie do komendy policji i zgłosi rzekomą kradzież samochodu, którym kierował, unikając w ten sposób odpowiedzialności.

   Kiedy policjanci powiedzieli mężczyźnie, że mają już jego auto i wiedzą, kto nim kierował, młody mężczyzna przyznał się do całego zdarzenia. Teraz 20-latek odpowie za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

EK.

Powrót na górę strony