Aktualności

Kraśnik: Konopie indyjskie w szafie

Data publikacji 25.05.2016

Za posiadanie środków odurzających oraz ich uprawę odpowiadać będzie 33-letni mieszkaniec gminy Urzędów. Wczoraj kraśniccy kryminalni ujawnili w jednym z mieszkań domową uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczyli 5 krzaków tej odurzającej rośliny w różnym stadium rozwoju. Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci zabezpieczyli marihuanę.

    Wczoraj kraśniccy kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową, realizując własne ustalenia przeszukali pomieszczenia w domu jednorodzinnym w jednej z miejscowości na terenie gminy Urzędów. Kryminalni natrafili tam na uprawę konopi indyjskich. W ustawionej w piwnicy mieszkania specjalnie do tego przygotowanej szafie wyposażonej w system oświetlenia oraz wentylacji znajdowały się doniczki z krzakami konopi indyjskich. Zabezpieczonych zostało 5 krzaków roślin w różnej fazie wzrostu.  W trakcie przeszukania mieszkania odnaleziono także  susz roślinny, jak się okazało była to marihuana. Zatrzymano zajmującego się nielegalną uprawą 33-letniego mieszkańca gminy Urzędów. Mężczyzna usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał dobrowolnie karze uzgodnionej z Prokuratorem.

     Za posiadanie i środków odurzających oraz uprawę konopi indyjskich w myśli obowiązujących przepisów grozi kara do 3  lat pozbawienia wolności.

MWB.

 

Powrót na górę strony