Aktualności

Kraśnik: Jestem bezpieczny 2016 - eliminacje powiatowe

Data publikacji 25.05.2016

Wiedzą na temat bezpieczeństwa w przygotowanym przez policjantów teście i scenką w temacie bezpiecznych zachowań wykazywały się drużyny uczniów ze szkół podstawowych powiatu kraśnickiego w ramach eliminacji powiatowych konkursu prewencyjnego "Jestem Bezpieczny 2016". Zwycięska drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej będzie reprezentować powiat kraśnicki w konkursie wojewódzkim.

   Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Kraśniku odbyły się eliminacje powiatowe konkursu prewencyjnego „Jestem Bezpieczny 2016”. W konkursowych zmaganiach w świetlicy komendy udział wzięło 7 drużyn uczniów ze szkół podstawowych powiatu kraśnickiego. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej.

Kolejne miejsca na etapie powiatowym zajęły reprezentacje szkół: 2 miejsce -Szkoła Podstawowa w Dzierzkowicach Terpentynie, 3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Skorczycach.

Uczestnicy konkursu wykazywali się wiedzą ogólną w zakresie bezpieczeństwa oraz przedstawiali przygotowane scenki. Praca własna i włożony wysiłek artystyczny zaowocowały wysoką oceną ze strony komisji konkursowej.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej będzie reprezentować powiat kraśnicki w XVI wojewódzkim finale „Jestem Bezpieczny” który odbędzie się 10 czerwca 2016 w auli „Domu Nadziei” Caritas Archidiecezji Lubelskiej w Lublinie.

MWB.

 

Powrót na górę strony