Kraśnik: Czteroletnie dziecko wpadło do szamba - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Kraśnik: Czteroletnie dziecko wpadło do szamba

Data publikacji 23.05.2016

Prawdziwą tragedią mogła się zakończyć zabawa 4-letniego chłopczyka na terenie posesji w miejscowości Kolonia Wyżnica. Podczas gry w piłkę chłopiec stanął na deskach, którymi przykryte było szambo. Pod ciężarem chłopca deski pękły, w wyniku czego dziecko wpadło do zbiornika. Chłopca uratował ojciec.

Wczoraj po południu 4 – letni chłopiec wraz z rodzicami przebywał na działce należącej do ich znajomych.  Wraz z dwoma starszymi kolegami  grał w piłkę na podwórku. Jak ustalili policjanci podczas zabawy dziecko stanęło na deskach, którymi przykryte było szambo. W wyniku tego deski pękły pod ciężarem chłopca, który wpadł do środka. Na pomoc dziecku  ruszył ojciec i po przywiązaniu się do węża ogrodowego, wszedł do zbiornika, skąd wydobył chłopca.

Życie chłopcu udało się uratować. Będący na miejscu lekarz pogotowia nie stwierdził zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka. Malec został przewieziony do szpitala, gdzie po wykonaniu badań nie stwierdzono u niego obrażeń. W wydostaniu się ze zbiornika ojcu dziecka pomogli znajomi.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kraśniku badają okoliczności tego zdarzenia pod kątem narażenia dziecka na utratę życia i zdrowia. W trosce o swoje dzieci i ich bezpieczeństwo zadbajmy o należycie zabezpieczone otoczenie.

MWB.