Aktualności

Łęczna: Spowodował wypadek - miał prawie 3 promile

Data publikacji 23.05.2016

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 23-latek, który spowodował wypadek z prawidłowo jadącym VW. Do zdarzenia doszło wczoraj w m. Nowogród. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 23-latek kierujący samochodem marki Audi wykonał nieprawidłowy manewr wyprzedzania. Jak się okazało mężczyzna nie posiada prawa jazdy, a auto ważnego przeglądu technicznego. Kierujący audi trafił do policyjnej celi. Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

    Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 10.00 w miejscowości Nowogród gm. Łęczna. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 23 – letni mieszkaniec gm. Wólka, kierujący pojazdem marki Audi jadąc od strony Łuszczowa w kierunku Łęcznej wykonał nieprawidłowy manewr wyprzedzania, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki VW Golf. Autem tym kierowała 30 – letnia mieszkanka Łęcznej. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Kierująca VW była trzeźwa. Z kolei kierujący audi miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało mężczyzna nie posiada prawa jazdy,  a auto ważnego przeglądu technicznego.

   W wyniku tego zdarzenia do szpitala w Lublinie zostali przewiezieni 32 – letni mężczyzna oraz roczne dziecko - pasażerowie pojazdu marki VW.  Po udzieleniu pomocy medycznej zostali zwolnieni do domu. Natomiast do szpitala w Łęcznej trafił 21 – letni pasażer audi. Kierujący audi trafił do policyjnej celi. Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.  

 

Powrót na górę strony