Aktualności

Łęczna:Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cycowie zwyciężyli w konkursie ,,Jestem Bezpieczny”.

Data publikacji 20.05.2016

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Cycowie po raz kolejny zwyciężyła w eliminacjach powiatowych konkursu Wiedzy Prewencyjnej ,,Jestem Bezpieczny”. Uczniowie tej szkoły reprezentować będą Powiat Łęczyński w eliminacjach wojewódzkich. Tegoroczne powiatowe zmagania uczestników konkursu odbyły się w Zespole Szkół w Cycowie. Ponadto uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Charlężu zostali nagrodzeni za wykonanie najciekawszego projektu koszulki promującej konkurs.

Eliminacje powiatowe organizatorem których była Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej oraz Starostwo Powiatowe w Łęcznej odbyły się w Zespole Szkół w Cycowie. Przystąpiło do nich sześć szkół, które zwyciężyły na szczeblu gminnym. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 15 pytań oraz dokonać ,,Prezentacji Szkoły oraz Bezpiecznego Hasła”. Integralną częścią konkursu był wybór najciekawszego plakatu przedstawiającego ,,Projekt koszulki”.

Po ocenieniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punktów okazało się, że powiat łęczyński w eliminacjach wojewódzkich reprezentować będzie Szkoła Podstawowa w Cycowie. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Puchaczowie, trzecie Szkoła Podstawowa w Białce. Uczestnicy otrzymali rowery i sprzęt  sportowy. Opiekunom drużyn za przygotowanie dzieci do konkursu zostały wręczone podziękowania. Ponadto komisja nagrodziła uczniów ze Szkoły Podstawowej w Charlężu za wykonanie najciekawszego plakatu.

Wszystkim instytucjom, które ufundowały nagrody dla uczestników zmagań serdecznie dziękujemy!

M.K.

Powrót na górę strony