Aktualności

Łęczna: Pijany uszkodził zaparkowane auto po czym wjechał w ogrodzenie posesji.

Data publikacji 16.05.2016

Dwóch mieszkańców gm. Spiczyn trafiło do policyjnego aresztu po tym jak pojazdem marki Mazda na terenie gm. Spiczyn wjechali w zaparkowany przed domem samochód marki Opel po czym uderzyli w ogrodzenie. 33 – letni właściciel mazdy miał blisko 1,50 promila alkoholu w organizmie, a jego o rok młodszy kompan ponad 3,60 promila. Jak się okazało autem kierował 33 – latek. Dzisiaj usłyszy zarzuty.


Do zdarzenia doszło w sobotę. Po godz. 20.00 dyżurny łęczyńskich policjantów został zaalarmowany, że w miejscowości Spiczyn prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący pojazdem wjechał w zaparkowany samochód, a następnie uderzył w płot.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Mazda wjechał w zaparkowany przed domem pojazd marki Opel uszkadzając go, a następnie uderzył w płot.

Na miejscu zdarzenia policjanci zastali stojących przy pojeździe marki Mazda dwóch mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy gm. Spiczyn w wieku  32 i 33 lat. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Policjanci sprawdzili stan ich rzeźwości. Okazało się 33- letni właściciel auta miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, z kolei jego o rok młodszy kompan miał ponad 3,6 promila. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn i przewieźli do policyjnej celi.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że autem kierował 33 – latek. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Mężczyzna nie posiadał przy sobie obowiązkowego ubezpieczenia OC.  Dzisiaj mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

MK

Powrót na górę strony