Aktualności

Biała Podl.: Dwa razy kontrabanda

Data publikacji 13.05.2016

Dwa kolejne przypadki posiadania kontrabandy ujawnili wczoraj policjanci w powiecie bialskim. W miejscowości Rakowiska 52-letni mężczyzna posiadał 731 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, natomiast podczas kontroli samochodu w miejscowości Komarno funkcjonariusze ujawnili 700 paczek takich wyrobów tytoniowych. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty i poddali się dobrowolnie karze uzgodnionej z prokuratorem.

Policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej ustalili, że 52-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska na terenie posesji, którą zamieszkuje, przechowuje papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W trakcie wczorajszego przeszukania posesji ujawniono i zabezpieczono łącznie 731 paczek takich papierosów. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi ponad 12 tys. zł.

Także wczoraj posiadane informacje realizowali policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód marki renault, co do którego zachodziło podejrzenie, że może przewozić kontrabandę. Przeszukanie auta potwierdziło tą informację. W samochodzie, którym jechał 33-latek z gminy Janów Podlaski znaleziono 700 paczek papierosów bez znaków akcyzy.

Jeszcze wczoraj obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Od pierwszego z nich policjanci zabezpieczyli na poczet grożącej kary 4 tys. zł., drugi  stracił na ten cel 1 tys. zł.

J.J.

Powrót na górę strony