Aktualności

Kraśnik: Targi Pracy – Wstąp do Policji

Data publikacji 13.05.2016

Zasady naboru kandydatów, procedury rekrutacji oraz warunki pracy w Policji były tematem przedstawianym przez policjantów na stanowisku Policji w trakcie Targów Pracy, które odbyły się wczoraj w Kraśniku. Stoisko Policji odwiedziło bardzo dużo osób chętnych do wybrania zawodu Policjanta.

Wczoraj w Kraśniku odbyły się Targi Pracy. Ta duża impreza, zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Kraśniku przyciągnęła wiele osób zainteresowanych podjęciem pracy lub zdobyciem nowego zawodu. Pośród ponad 60 stanowisk firm i instytucji z regionu również Policja przedstawiła swoje warunki i oferty służby w zawodzie Policjanta. Na oznakowanym policyjnym „kogutem”  stanowisku prezentację zasad naboru do służby prowadzili st. asp.  Janusz Majewski oraz st. asp. Michał Maciąg z KPP w Kraśniku. Na halę, w której odbywała się impreza wjechał również policyjny motocykl, który stał się atrakcją stoiska.

Zasady naboru do służby w Policji są ściśle określone. Osoby podejmujące decyzję o wstąpieniu w nasze szeregi  muszą spełnić wiele wymagań, co do wykształcenia, zdrowia, sprawności fizycznej. Na podstawie specjalnie przygotowanej prezentacji prowadzący  przedstawiali procedury rekrutacji. Zainteresowanie zawodem Policjanta było bardzo duże, chętni do wstąpienia do służby zadawali bardzo dużą ilość pytań o warunki służby. Wszyscy zainteresowani otrzymali ulotki informacyjne przygotowane specjalnie na taką okazję przez Sekcję Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Lublinie.  

J.M.

Powrót na górę strony