Aktualności

Lubartów: Chciał popisać się przed dziewczyną, więc został wandalem

Data publikacji 12.05.2016

Kilkadziesiąt minut wystarczyło lubartowskim policjantom, aby ustalić i zatrzymać wandala, który w nocy zniszczył warte kilka tysięcy złotych ławy i donice w miejskim parku. Jak się okazało 21-latek chciał się popisać przed koleżanką. Był pijany. Teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie. Za niszczenie mienia grozić może mu kara do 5 lat więzienia.

W środę lubartowscy policjanci zostali zawiadomieni o zniszczeniu kamiennych ław i donic przy fontannie w parku miejskim. Wandal powywracał i połamał 4 kamienne ławy służące do wypoczynku przy fontannie oraz utrącił z podstaw 2 kamienne donice ozdobne z kwiatami stanowiące element architektury parkowej. Straty oszacowano na kwotę 4000 zł na szkodę Urzędu Miasta w Lubartowie.

Mundurowi bardzo szybko ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazało się, że to 21 letni mieszkaniec Lubartowa. Mężczyzna nie zdążył jeszcze wytrzeźwieć po nocnych ekscesach.

Jak wstępnie ustalonio 21 latek spożywał alkohol w towarzystwie koleżanki i chciał popisać się przed nią swoją siłą niszcząc kamienne ławy i donice.

Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

AM

Powrót na górę strony